PKL patronem I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadzany jest pod patronatem Polskiego Klubu Lotniczego i przy współpracy merytorycznej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół w Porębie (woj. śląskie) kształcący w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej, Sportowym Klubem Modelarskim Bobrowniki, Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Patronat honorowy objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice, Starosta Powiatu Zawierciańskiego. Patronami medialnymi są:  samoloty.pl, TVP 3, dlapilota.pl.

ZOBACZ REGULAMIN

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych. Adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, interesującej się modelarstwem lotniczym oraz lotnictwem, młodzieży która wiąże swoje plany życiowe z branżą lotniczą. Lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się dużym szacunkiem i podziwem. Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata. Nie zapominamy też o dynamicznie rozwijającej się gałęzi lotnictwa, jaką jest wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych.  Zakres tematyczny obejmuje takie zagadnienia jak: lotnictwo komunikacyjne, budowa statków powietrznych, bezpieczne latanie dronem, wybitne postaci w historii lotnictwa oraz legendy lotnictwa czy lotnicze przesądy.

Branża lotnicza w dobie XXI wieku jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin, udział młodzieży w Konkursie przyczyni się do szerszego rozpropagowania tej niezwykłej i fascynującej specjalności na cały kraj.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia:

I etap – szkolny do 21.04.2017r. na adres: konkurs.lotniczy@gmail.com tel.32 67 710 64 karta zgłoszeń załącznik nr 1

II etap – finał do 19.05.2017r. na adres: konkurs.lotniczy@gmail.com tel.32 67 71064 karta zgłoszeń załącznik nr 2