PKL na Economic Security Forum ECONSEC 2017

Zapraszamy na II edycję Economic Security Forum ECONSEC 2017, które odbędzie się w Warszawie w Hotelu Marriott w dniu 16 marca 2017 roku. Temat przewodni Forum brzmi: „BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE I GOSPODARCZE WOBEC CYBER ZAGROŻEŃ”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele naszego stowarzyszenia.

 

Intencją organizatora Forum jest zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za kwestie bezpieczeństwa kraju w kontekście ataków cybernetycznych i terrorystycznych z naciskiem na bezpieczeństwo gospodarcze, energetyczne i militarne. Pragniemy, aby zaproszeni goście: politycy, przedstawiciele biznesu, nauki i ekonomiści przeprowadzili dyskusje ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z cyber zagrożeń z uwzględnieniem zabezpieczenia infrastruktury krytycznej (Narodowy Program Infrastruktury Krytycznej), stanu prawnego (Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, Dyrektywa NIS) oraz odnieśli się do rozwoju czynnika technologicznego i ludzkiego w zakresie budowania bezpieczeństwa. Tematyka bezpieczeństwa kraju wobec cyber zagrożeń została nieprzypadkowo wybrana na temat przewodni tegorocznej edycji Forum. Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, sieci telekomunikacyjnych, pewność zaopatrzenia w surowce, rozwój technologiczny, gwarancja bezpieczeństwa granic, partnerstwo publiczno-prywatne, to najważniejsze zagadnienia przewidziane w debatach. Bezpieczeństwo wobec cyber zagrożeń to także wspólny mianownik dla wielu inicjatyw, projektów i strategii realizowanych przez Rząd Polski, UE i NATO, a tym samym doskonały temat przewodni zapewniający niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję.

 

Więcej na stronie http://econsec.pl/informacje/  oraz https://www.facebook.com/events/1380476671994472/?active_tab=about.

 

W panelu 3 znajduje się lotniczy temat „Drony – bezzałogowe systemy latające dziś i jutro. Regulacje prawne, technologia i przemysł, możliwości dla biznesu”.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele naszego stowarzyszenia.