Implementacja PBN w Polsce: przepisy i informacje o Performance Based Navigation w jednym miejscu

Zachęcamy do zapoznania się przepisami, wytycznymi, prezentacjami i informacjami na temat nawigacji opartej na charakterystykach (PBN – Performance Based Navigation), które pojawiły się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

W zakładce „Personel lotniczy” dodano nową podzakładkę pod nazwą PBN – Performance Based Navigation. Stworzenie nowej podzakładki ma na celu ułatwienie wdrażania wymagań rozporządzenia UE nr 2016/539 obejmujących szkolenie i wydawanie uprawnień PBN pilotom wykonującym loty z wykorzystaniem nawigacji obszarowej opartej na charakterystykach (PBN).

 

Wprowadzenie nowych wymagań dla pilotów oraz organizacji szkoleniowych jest konsekwencją decyzji Komisji Europejskiej o przeniesieniu odpowiedzialności za przygotowanie pilotów do wykonywania operacji w oparciu o PBN z przewoźników na samych pilotów i ośrodki szkolenia lotniczego.

 

W zakładce znaleźć można ww. przepisy, informacje dla zatwierdzonych organizacji szkoleniowych zamierzających dostosować zakres swoich szkoleń do nowych wymagań, informacje dla pilotów zamierzających potwierdzić lub uzyskać kwalifikacje w zakresie wykonywania lotów z wykorzystaniem PBN, jak również ciekawe materiały źródłowe i szkoleniowe dotyczące PBN (Performance Based Navigation – nawigacji opartej na charakterystykach). Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/pbn