Jak zarządzać bezpieczeństwem w lotnictwie

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego zaprasza na jedyne na rynku studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie SMS (Safety Management System). Miejsca na ten unikalny kierunek są limitowane, zatem warto jak najszybciej zainteresować się tegoroczną rekrutacją. Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do końca września.

Kwestie prawno – menadżerskie związane z lotnictwem to jeden z najbardziej specjalistycznych obszarów, w których Uczelnia Łazarskiego kształci podyplomowo. Wśród programów dedykowanych temu sektorowi, Akademia Transportu Lotniczego przy Centrum Kształcenia Podyplomowego prowadzi m.in. kierunek „Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie (SMS)”. Wykładają na nim wybitni specjaliści z tej dziedziny, którzy sami ukończyli szereg branżowych szkoleń. Ich wiedza i doświadczenie stanowią podstawę przekrojowego programu, nastawionego na rozwiązywanie konkretnych problemów praktycznych i studium przypadków.

Oferowany przez nas kierunek dedykowany jest osobom z branży lotniczej, które zainteresowane są poszerzaniem swoich kompetencji w kierunku wąskiej specjalizacji, jaką jest zarządzanie bezpieczeństwem. Nasi słuchacze to w większości kadra zarządzająca przedsiębiorstwami lotniczymi, w tym lotniskami, przewoźnikami i ośrodkami szkoleniowymi. Program studiów jest kompleksowy i dopracowany w najmniejszych szczegółach. Jakość kształcenia jest dla nas absolutnym priorytetem, co potwierdza współpraca z takimi instytucjami branżowymi, jak Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Polski Klub Lotniczy czy Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wysoki poziom merytoryczny i wiarygodność zapewniają nam zainteresowanie słuchaczy z całego kraju – podkreśla dr Anna Konert, kierownik studiów z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Wśród zagadnień, które przewiduje program studiów, znajdują się m.in. kwestie związane z prawem lotniczym, czynnikiem ludzkim, polityką i promocją bezpieczeństwa, identyfikacją zagrożeń, badaniem zdarzeń lotniczych czy zarządzaniem ryzykiem.

Organizatorzy studiów dołożyli wszelkich starań by przekazywana wiedza miała możliwie przystępny charakter. Zajęcia prowadzone są w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem multimedialnych narzędzi, a także z możliwością aktywnego udziału słuchaczy. Taką formułę studiów umożliwiają kameralne grupy – na roku dostępnych jest tylko 60 miejsc.

Szczegółowe informacje dotyczące kadry oraz kierunku i warunków rekrutacji znaleźć można na stronie: http://ckp.lazarski.pl/studia-podyplomowe/akademia-transportu-lotniczego/zarzadzanie-bezpieczenstwem-w-lotnictiwe-sms/.