Ankieta: Czynnik ludzki jako źródło zagrożeń bezpieczeństwa lotów bezzałogowych statków powietrznych

Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym „Czynnik ludzki a przyczyny zagrożeń bezpieczeństwa lotów bezzałogowych statków powietrznych” skierowanym do operatorów bezzałogowych statków powietrznych (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów), pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego, pracowników lotnisk. Autorami są inż. Dominika Marzec (Akademia Sztuki Wojennej, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury) oraz mgr Radosław Fellner (Uniwersytet Warszawski, AIRCOM).

Ankieta zawiera 5 pytań i jest całkowicie anonimowa. Jej celem jest zebranie informacji związanych z zagrożeniami i czynnikiem ludzkim podczas operacji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych oraz określenie stanu wiedzy operatorów UAV. Wyniki posłużą do zredagowania artykułu pt. „Wpływ czynnika ludzkiego na bezpieczeństwo lotów bezzałogowych statków powietrznych – przyczynek do badań” i zostaną przedstawione podczas VII Międzynarodowej Konferencji „Nauki społeczne i techniczne – zakres współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa”, która odbędzie się 22 czerwca 2018 r. na tarasie widokowym Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowicach Pyrzowicach.

Aby wypełnić ankietę, wystarczy kliknąć W TEN LINK 

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby być zainteresowany wypełnieniem ankiety, to prześlij mu link do ankiety. Pamiętaj! Im więcej zgłoszeń otrzymamy, tym lepiej poznamy aspekty związane z czynnikiem ludzkim i wykonywanie lotów UAV! 

To kolejne badanie autorów zgłębiające problematykę bezpieczeństwa lotów UAV. Poprzednie były poświęcone lotom UAV w CTR:
– w perspektywie kontrolerów ruchu lotniczego – jeśli nim jesteś, to ankietę możesz wypełnić KLIKAJĄC TU,

Zapraszamy do udziału w badaniu!

inż. Dominika Marzec, Akademia Sztuki Wojennej, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
mgr Radosław Fellner, Uniwersytet Warszawski, AIRCOM